Geri

Eğitim Hakkında

TOEFL – IELTS – PTE – TOEIC – BULATS Eğitimleri

Bu sınavlar tüm dünyada lisans, yüksek lisans, doktora da dahil olmak üzere eğitim alanındaki her türlü başvuruda; küçük-büyük her ölçekte yerel ve çok uluslu şirketlerin işe alım veya görevlendirme aşamalarında; göçmenlik, oturma izni vb. başvurularda sonuç belgeleri istenen başlıca uluslararası sınavlardır. Üst düzeyde İngilizce bilgisi gerektiren bu sınavlara hazırlanmak için doğru eğitim yaklaşımları, uzman eğitmenler, kaliteli kitaplar ve deneme sınavları önemli rol oynamaktadır.

 • Sınav hazırlığına başlamadan önce bireysel uygunluk testi
 • Grupla veya özel ders olarak eğitim seçeneği
 • Bireysel planlama ve takip
 • Sınav başvuruları konusunda danışmanlık
 • Yabancı öğretmenlerle konuşma dersleri
 • Kapsamlı sınav hazırlığı
 • Uzman eğitmenler
 • Sınav alanına yönelik modüler hazırlık seçenekleri
 • Başvurulacak sınava bire bir uygun deneme sınavları

BULATS sınavı, İngilizce dil seviyesini belgelendirmek isteyen adaylar ve uluslararası kurumlarda çalışmak isteyen adayların girdiği bir sınavdır. Uluslararası kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen kişilerden talep edilmektedir. BULATS, Cambrigde Assessment English tarafından düzenlenmektedir. 130’dan fazla ülkede bu sınavın geçerliliği vardır.

Kullanım alanı adaylar arasında farklılık gösterebilir. Kurum ve kuruluşların talep nedeni de bu farklılıklar arasında yer alır. BULATS kullanım alanları aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

 • İngilizce dil yeterliliğinin ölçülmesi ve belgelendirilmesi için iş başvurusu esnasında adaylardan talep edilebilir.
 • Adayların hali hazırda çalıştığı şirketler, başvuruda bulunan adaylardan yeteneklerinin belirlenmesi için bu sınava girmelerini talep edebilir.
 • Şirketler tarafından verilen eğitimlerin verimliliğini test etmek amacıyla kullanılabilir.
 • Personel İngilizce dil seviyesini ölçmek ve değerlendirilmek için kullanılabilir.

Sınav sistemi yabancı dilde belirli bir seviyeye gelmiş olan adaylar için taktik sınavıdır. BULATS eğitimleri ile adaylar, daha çok taktik ağırlıklı çalışmaktadır. Genel İngilizce eğitimi için yapılan çalışmalar bu sınav sistemi içerisinde yeterli olmayacaktır. Daha çok uygulama önceliklidir. Bilgisayar tabanlı ve kâğıt üzerinde olmak üzere sınavın iki farklı çeşidi vardır. Sınav içeriğinde adayların temel becerileri ölçülmektedir. Yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerinde başarıları sınavda test edilmektedir.

Adaylar temel İngilizce bilgilerinin ve çalışmalarının yanı sıra becerilerini geliştirecek özel çalışmalar içinde de yer almalıdır. Sınava hazırlık sürecinde dergi, kitap okuyabilir ya da film ve belgesel ile çalışmalar desteklenebilir. Ayrıca BULATS sınavında çıkan kelimeler için iş dünyasında çok kullanılan kelimeler çıkarıldıktan sonra üzerine bir çalışma yapılabilir.

BULATS daha çok kariyer odaklı olan personel ve uluslararası konumda olan işverenler tarafından tercih edilen bir sınavdır. Genellikle iş dünyasından adaylara hitap etmekte olan bir sınavdır. Kullanım alanları da bu talepler doğrultusunda şekillenmektedir. Ayrıca diğer sınavlardan da özellikle iş dünyasında bir gereksinim olmasıyla ayrılmaktadır. Business Language Testing Service, daha çok iş dünyasında olan adaylar tarafından tercih edilse de öğrenciler de bu sınava girebilir. Yabancı dillerini test etmek ve belgelendirmek amacıyla her öğrenci bu sınava girebilir.

X

Onayınız *